Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


12-09-2014

EFS Festiwal – integruje, aktywizuje, edukuje

Integracja, aktywność i edukacja z dodatkiem kreatywnych warsztatów oraz koncertów gwiazd – tak wygląda program EFS Festiwal, który odbędzie się 13 września 2014 r. w godz. od 15.00 do 21.00 w Rosarium w Parku Śląskim w Chorzowie.

Na mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji m.in. żywa architektura, slow food, ekologia, warsztaty plastyczne i ceramiczne, budowa latawców, taniec, acro joga, robotyka oraz park praw natury. Na scenie wystąpią Mela Koteluk i Dawid Podsiadło. Całość zakończy pokaz Mappingu 3D nawiązujący do idei Europejskiego Funduszu Społecznego.

W  pięciu strefach tematycznych przedstawione zostaną wybrane elementy świata mieszkańca Unii Europejskiej, który przekracza granice, nie tylko krajów, ale i swoje własne stawiając na rozwój osobisty oraz zawodowy. W centralnym punkcie imprezy zbudowany zostanie ekologiczny „Dom”. W kolejnych strefach uczestnicy imprezy poznawać będą zainteresowania, plany i marzenia Europejczyka oraz tworzyć wymarzone miejsce do życia w samym sercu Europy. Równocześnie zaprezentowany zostanie proces zmian, jaki następuje w myśleniu mieszkańców naszego regionu oraz w ich otoczeniu po upływie 10 lat od przystąpienia Polski do UE.

- Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaprezentowania efektów realizacji projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ciągu ostatniej dekady  w naszym województwie – mówi Barbara Szafir Zastępca Dyrektora Wydziału EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. – Impreza ma za zadanie przedstawić i zaszczepić uczestnikom najważniejsze wartości Europejskiego Funduszu Społecznego, jakim są integracja, aktywizacja, edukacja oraz koncentrowanie się na potencjalne, możliwościach   i różnorodności ludzi, bez względu na miejsca zamieszkania, pochodzenie, wiek, czy  niepełnosprawność - dodała.

Wśród osób prowadzących warsztaty dla uczestników Pikniku są m.in. osoby z naszego regionu, które zrealizowały marzenia i podjęły pracę dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu. Przez cały czas trwania imprezy dla wszystkich zainteresowanych możliwościami wsparcia ze środków Unii Europejskiej, otwarty będzie również Punkt Informacyjny, w którym dyżurować będą pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Regionalnych Ośrodków EFS.

Organizatorem EFS Festiwal jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Piknik współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły na stronie www.efs.slaskie.pl Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

Wstęp wolny!

Gorąco zapraszamy!
 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska