Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


09-10-2014

Konferencja naukowa "Innowacje społeczne od idei do upowszechniania efektów”

24 października 2014 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Innowacje społeczne – od idei do upowszechniania efektów” poświęcona praktycznym aspektom innowacji społecznych (projektowanie, realizacja, upowszechnianie).

Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, a partnerem merytorycznym  firma GoodBrand & Company.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Pani Iwona Wendel.

Organizatorzy konferencji pragną otworzyć publiczną dyskusją dotyczącą pobudzania rozwoju innowacji społecznych w Polsce, sposobów pozyskiwania wiedzy w tym zakresie oraz praktycznych wskazówek z zakresu projektowania i upowszechnia innowacji.

Program wydarzenia przewiduje dwie części:

  • w pierwszej zaplanowano dyskusję panelową, podczas której będą rozważane kwestie źródeł pozyskiwania informacji na temat innowacyjności społecznej i innowacji społecznych oraz możliwości określenia zakresu dyfuzji tych innowacji. W ramach panelu zaprezentowane zostaną również studia przypadków wdrożeń innowacji społecznych w Polsce.

  • druga część konferencji będzie przeprowadzona w formie warsztatów dotyczących projektowania innowacji społecznych. Warsztaty, prowadzone przez praktyków realizujących innowacje społeczne, odbędą się w 10 równoległych grupach. Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów oraz zdobycia praktycznej wiedzy, poprzez przygotowanie projektów innowacji społecznych od pomysłu do upowszechniania efektów. Uczestnicy konferencji będą proszeni o wybór jednego z dziesięciu warsztatów problemowych, w którym wezmą udział. Tematyka warsztatów zaprezentowana jest w Szczegółowym Programie Konferencji.

Panele dyskusyjne jak i warsztaty mają pełnić rolę inspiracyjnych spotkań zarówno dla uczestników konferencji, jak i prowadzących.

Miejsce wydarzenia: Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa, ul. Jagiellońska 59, aula II

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie Formularza Rejestracji Internetowej Link prowadzi do serwisu zewnętrznego 

Pobierz pliki:

Szczegółowy program konferencji Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (331 KB)


 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska